OK-AGENTURA

Zámecký hotel na jihu Slovenska (224)

Původně renesanční zámek byl postaven na základech středověkého hradu ze 13. století. V roce 1718 byl barokně přestavěn a v této době také získal svou dnešní podobu kruhově uzavřeného objektu. I přes mnohé úpravy a rekonstrukce si podržel na Slovensku dnes již ojedinělý charakter středověkého vodního hradu.
V roce 1938 byl zámek upraven pro nové využití - skladování vína v rozsáhlých klenutých sklepech a byla zřízena restaurace a vinárna. Šest stylových salónků zůstalo tak, jak je zanechal původní majitel Ján Pálfy. Klenotem zámku je Historický sál, v němž se pořádají prestižní akce na diplomatické úrovni. Také reprezentační vinárna se může pochlubit návštěvou dánské královny, indického prezidenta a řadou dalších významných hostů. Rovněž restaurace se svou padesátiletou tradicí, vynikající slovenskou i mezinárodní kuchyní, ale i krajovými specialitami a kvalitním značkovým vínem, je široko daleko proslavená. V současné době je zámek krátce mimo provoz, což je vhodná příležitost k provedení rekonstrukce hotelové části zámku s případným využitím volných půdních prostor. Výhodná poloha zámku v blízkosti Bratislavy a Vídně s velmi dobrou dostupností po dálnici a vinařská tradice regionu jsou vynikajícími předpoklady pro kongresovou turistiku, pořádání koncertů na nádvoří zámku apod..
Zámek stojí v centru města, v poměrně rozsáhlém krajinářském parku se starými dřevinami, který však není předmětem prodeje.

Zastavěná plocha zámku: 3.356 m2
Celková plocha: 7.212 m2

Cena: 60.000.000,- Sk nebo 1.875.000,- EURO

 

OK-AGENTURA